Przejdź do głównej treści
Facebook Instagram BIP BIP
Wysoki kontrast Kontrast A+ Duża czcionka Czcionka
Centrum Rehabilitacji SM
Jak w domu...
  • piątek, 29 lipca 2022

Spotkania naukowo-edukacyjne i socjoterapeutyczne dla pacjentów Centrum Rehabilitacji SM

W Centrum Rehabilitacji SM w ramach kompleksowej rehabilitacji i terapii odbywają się również dla naszych pacjentów cykliczne spotkania naukowo-edukacyjne oraz integracyno -socjoterapeutyczne.

Biblioteka ludzi to nowa forma zajęć w czasie których pacjenci mają szansę bliżej zapoznać się ze sobą opowiadając swoje historie z życia. Każdy z uczestników może zadawać innym pytania, ale też wtrącać własne refleksje. Jest to czas na słuchanie innych, na dzielenie się własnymi przeżyciami oraz integrację uczestników turnusu rehabilitacyjnego. Zajęcia prowadzą w pierwszym tygodniu turnusu rehabilitacyjnego dr Joanna Zborowska oraz Agnieszka Kita, czyli zgrany duet w postaci naszego psychologa i logopedy.

Na aktualnym turnusie rehabilitacyjnym odbyły się również dwa spotkania naukowo-edukacyjne z pacjentami.

Dr Renata Rautszko, specjalistka od spraw medycznych i naukowych w Centrum Rehabilitacji SM, zapoznała pacjentów z tematem neuroplastyczności mózgu w kontekście różnych form rehabilitacji stosowanych w stwardnieniu rozsianym oraz innych chorobach neurologicznych.

Natomiast Justyna Nowak - nasza pielęgniarka oddziałowa przedstawiła pacjentom zasady profilaktyki zakażeń układu moczowego oraz wiele praktycznych wskazówek związanych właśnie z tym zagadnieniem, o których warto pamiętać.

Do zobaczenia w Centrum Rehabilitacji SM w Bornem Sulinowie

 

Spotkania naukowo-edukacyjne i socjoterapeutyczne dla pacjentów Centrum Rehabilitacji SM

Galeria zdjęć