Przejdź do głównej treści
Facebook Instagram BIP BIP
Wysoki kontrast Kontrast A+ Duża czcionka Czcionka
Strona w trakcie budowy
Centrum Rehabilitacji SM
Jak w domu...
Centrum Rehabilitacji SM

Aktualności


  • środa, 11 sierpnia 2021

Rehabilitacja dla osób po COVID-19 w Centrum Rehabilitacji SM w Bornem Sulinowie

REHABILITACJA OSÓB PO COVID-19 W CENTRUM REHABILITACJI SM W BORNEM SULINOWIE ‼‼ Nasze wieloletnie doświadczenie w rehabilitacji chorych na stwardnienie rozsiane i inne jednostki chorobowe przyczyniło się do opracowania, przez nasz interdyscyplinarny zespół specjalistów, autorskiego programu rehabilitacji dla osób po przebytej chorobie COVID-19. 2-tygodniowy pobyt w Centrum dla ozdrowieńców obejmuje codzienne indywidualne ćwiczenia z fizjoterapeuta, zabiegi z fizykoterapii, które są specjalnie dedykowane osobom po COVID-19, ćwiczenia w basenie, ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia zespołowe na sali cardio, krioterapię ogólnoustrojową (kriokomora), codzienny trening marszowy z fizjoterapeutą, indywidualne konsultacje psychologiczne i logopedyczne, inhalacje solankowe, a także socjoterapię, trening psychomotoryczny, zajęcia grupowe z psychologiem i logopedą. Uczestnicy programu rehabilitacyjnego po COVID-19 korzystają również z konsultacji lekarskich z lekarzem rehabilitacji medycznej, neurologiem i internistą. Wszyscy pacjenci mają wykonywane w Centrum Rehabilitacji SM testy oceniające wydolność fizyczną oraz spirometrię na początku i na końcu turnusu. Wszystkie podejmowane działanie rehabilitacyjne mają indywidualny charter ukierunkowany na konkretne problemy danego pacjenta, który przeszedł zakażenie koronawirusem. Kompleksowa rehabilitacja prowadzona w specjalistycznym Centrum Rehabilitacji SM oraz atrakcyjne okolica Bornego Sulinowa w której nie brakuje lasów sosnowych oraz jezior i rzek przyczyniają się do szybkiego powrotu do zdrowia naszych pacjentów. Zapraszamy do fotorelacji z opisem rehabilitacji naszego pacjenta po COVID-19


  • niedziela, 08 sierpnia 2021

Muzykoterapia w nowej odsłonie - terapeutyczny dźwięk mis tybetańskich

Ostatnio nasi pacjenci z Centrum Rehabilitacji SM w Bornem Sulinowie uczestniczyli w zajęciach z muzykoterapii w nowej konwencji. Terapeutka Magda Gadomska zaprosiła wszystkich do "kąpieli" w dźwiękach mis tybetańskich. Zajęcia te będą odbywać się w naszym ośrodku cyklicznie. Badania naukowe wykazały pozytywny wpływ dźwięku mis tybetańskich na organizm ludzki, a w szczególności na osoby cierpiące na choroby neurologiczne. Między innymi terapia ta likwiduje wszelkie napięcia, zmniejsza poziom stresu, zwiększa motywację do życia, relaksuje, odpręża ciało i umysł, niweluje problemy z koncentracją, oddechem, zmaganiem się z ciągłym zmęczeniem, bezsennością, redukuje lęk. Mamy nadzieję, że każdy z Was będzie miał okazję w naszym ośrodku wziąć udział w sesji z misami tybetańskimi. Wrażenia po zajęciach są nie do opisania. Pozytywny wpływ dźwięku mis odczuwalny jest już w trakcie zajęć. Zapraszamy do fotorelacji z zajęć muzykoterapii z misami tybetańskimi w Centrum Rehabilitacji SM w Bornem Sulinowie.


  • środa, 14 lipca 2021

Ważny komunikat

W związku z licznymi zapytaniami, kierowanymi do naszej Spółki, dotyczącymi zbieranych pieniędzy na budowę kuchni dla pacjentów chorych na stwardnienie rozsiane SM Spółka z o. o. informuje, że Spółka nigdy nie prowadziła zbiórki środków finansowych na w/w cel. Wszystkie pieniądze zebrane na budowę kuchni powinny być w posiadaniu Fundacji Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane. Inicjatorem zbiórki od samego początku była Fundacja i to ona zarządzała całą kwotą zebranych pieniędzy. Wszelkie pytania w tej sprawie prosimy kierować do Prezesa Fundacji Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane do Pani Doroty Anikiej. Pod koniec kwietnia Fundacja Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane zabrała z Centrum Rehabilitacji SM sprzęt, który otrzymała od różnych darczyńców z którego korzystali pacjenci SM Spóła z o. o.. Brakujące wyposażenie oraz sprzęt rehabilitacyjny został uzupełniony i zakupiony przez Zarząd SM Spółki z o. o.


  • wtorek, 13 lipca 2021

Kolejne wspólne grillowanie w Centrum SM

Pogoda sprzyja grillowaniu!!! Na świeżym powietrzu, po intensywnym dniu rehabilitacji, apetyt zawsze dopisuje. Każdy z pacjentów z turnusu rehabilitacyjnego Lipiec 2021 mógł skosztować: kaszanki z cebulką, karkówki, kiełbaski, kiszki ziemniaczanej, warzyw z grilla, do tego były również dwie sałatki oraz zupa krem. Wszystko smakowało przepysznie. Zapraszamy do Centrum Rehabilitacji SM w Bornem Sulinowie!!!


Pakiet NFZ
Pakiet rehabiltacyjny w SM refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia
Więcej informacji
Pakiet NFZ
Pakiet rehabiltacyjny ogólnoustrojowy refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia
Więcej informacji
Pakiet komercyjny
Pakiet rehabilitacji komercyjnej
Więcej informacji
Pakiet NFZ
Zabiegi ambulatoryjne na NFZ i komercyjne
Więcej informacji

Stwardnienie rozsiane

Stwardnienie rozsiane

Etiologia stwardnienia rozsianego

Etiologia stwardnienia rozsianego

Klasyfikacja stwardnienia rozsianego

Klasyfikacja stwardnienia rozsianego

Kryteria rozpoznania stwardnienia rozsianego

Kryteria rozpoznania stwardnienia rozsianego

Objawy stwardnienia rozsianego

Objawy stwardnienia rozsianego

Rehabilitacja w stwardnieniu rozsianym

Rehabilitacja w stwardnieniu rozsianym