Przejdź do głównej treści
Facebook Instagram Youtube BIP BIP
Wysoki kontrast Kontrast A+ Duża czcionka Czcionka
  • środa, 08 listopada 2023

Gala Neuron 2023 Centrum Rehabilitacji SM

Stwierdzenie, że ludzie to największa wartość każdej firmy jest jak najbardziej prawdziwe. Centrum Rehabilitacji SM w Bornem Sulinowie to nie tylko podmiot leczniczy świadczący kompleksową rehabilitację dla osób chorych na stwardnienie rozsiane (SM), ale przede wszystkim pracownicy, którzy tworzą to miejsce i z pełnym zaangażowaniem pełnią misję pomocy chorym. Zespół rehabilitacyjny Centrum Rehabilitacji SM realizuje specjalistyczny programu rehabilitacji dla osób chorych na SM, który został zatwierdzony i jest finansowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Warto zaznaczyć, że personel Centrum to specjaliści z różnych dziedzin medycyny i nie tylko m.in.: lekarze rehabilitacji medycznej, neurolog, internista, fizjoterapeuci, pielęgniarki, psycholog, logopeda, neurologopeda, terapeuci zajęciowi, opiekunki medyczne, opiekunki, dietetyk, terapeuci oraz personel wspomagający. Każda z tych osób poprzez swoją wiedzę, doświadczenie zawodowe, pracę, a także osobowość sprawia, że do Centrum Rehabilitacji SM przyjeżdżają osoby chore na stwardnienie rozsiane z całej Polski, a nawet ze świata, które przemierzają wiele kilometrów by przyjechać do Bornego Sulinowa na pobyt wraz z rehabilitacją w ramach Rehabilitacyjnego Ogólnoustrojowego Oddziału Dziennego.  

            Piotr Misztak Prezes Zarządu SM Spółka z o. o. ma przyjemność już od 4 lat zarządzać tym wyjątkowym zespołem rehabilitacyjnym i razem z nim wyznaczać nowe kierunki rozwoju Centrum. Wieloletnie doświadczenie pracowników Centrum w terapii SM jest nie tylko doceniane przez pacjentów, ale również przez instytucje, fundacje oraz stowarzyszenia, które często zapraszają personel z Bornego Sulinowa do współpracy przy różnych projektach dotyczących stwardnienia rozsianego w roli ekspertów, prelegentów czy też szkoleniowców.

            Jak podkreśla Piotr Misztak Prezes Zarządu SM Spółka z o. o.:

– Praca w ochronie zdrowia jest wyzwaniem, któremu nie wszyscy są w stanie sprostać. Dużym zagrożeniem dla pracowników podmiotów leczniczych jest wypalenie zawodowe, dlatego moim zadaniem jako pracodawcy jest wspieranie na każdym poziomie całego zespołu Centrum Rehabilitacji SM w Bornem Sulinowie oraz dbanie o ich równowagę i odporność zarówno psychiczną jak i fizyczną poprzez różnorodne działania. Wyniki naszej pracy potwierdzają, że kompetencje oraz entuzjastyczne nastawienie do pracy z pacjentami całego personelu Centrum Rehabilitacji SM zasługują nie tylko na docenienie wewnątrz naszego podmiotu leczniczego, ale również na zewnętrz – bo mamy specjalistów, którymi możemy się pochwalić.

Takimi działaniami motywującymi zespół Centrum Rehabilitacji SM są m.in. spotkania z pracownikami i osobami współpracującymi, wyjazdy integracyjne, szkoleniowo-edukacyjne, akcje prozdrowotne, a także uroczyste kolacje i gale.

            Gala Neuron 2023 Centrum Rehabilitacji SM z Bornego Sulinowa w dworku w Luboradzy - to jedna z ostatnich ważnych uroczystości, w czasie której w sposób szczególny zostały wyróżnione osoby, które od wielu lat pracują z ogromnym zaangażowaniem w ochronie zdrowia, wspierając działalność Centrum. Kryształową statuetkę Neuron 2023 Centrum Rehabilitacji SM otrzymali po raz pierwszy w historii tego ośrodka:

    Pani Jolanta Sikorska – pielęgniarka, osoba pełna pozytywnej energii i życzliwości dla pacjentów i współpracowników, która od samego początku istnienia Centrum tworzy zespół rehabilitacyjny i w tym roku obchodzi jubileusz 45 lat pracy w ochronie zdrowia;


    Pani Małgorzata Witta – fizjoterapeutka, która już od 35 lat spełnia się nie tylko jako specjalistka z zakresu fizjoterapii, ale również jako osoba z otwartym dobrym sercem oraz z wieloma pasjami którymi dzieli się ze wszystkimi w Centrum;


    Pan Mirosław Emert – fizjoterapeuta, który już od 17 lat z pełnym zaangażowaniem pełni funkcję kierownika Działu Rehabilitacji w Centrum Rehabilitacji SM oraz chętnie przekazuje specjalistyczną wiedzę młodemu pokoleniu fizjoterapeutów na bazie swojego wieloletniego doświadczenia, a w tym roku obchodzi jubileusz 30 lat pracy w zawodzie oraz


    Pan Krzysztof Lis – Starosta Szczecinecki, a przede wszystkim dobry człowiek wrażliwy na cierpienie osób chorych, zawsze gotowy by nieść pomoc potrzebującym. Potwierdzeniem tych słów jest Szpital Powiatowy w Szczecinku, który cały czas się rozwija m. in. o nowoczesny sprzęt, od wielu lat funkcjonuje Dom Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie, a w ostatnim czasie powstało nowe Centrum Zdrowia Psychicznego w Szczecinku.  Pan Krzysztof Lis od wielu lat wspierał i nadal wspiera działalność także Centrum Rehabilitacji SM w Bornem Sulinowie m.in. poprzez Zarząd, radnych powiatu szczecineckiego przekazał sprzęt medyczny i rehabilitacyjny w bezpłatne użyczenie dla Centrum za setki tysięcy złotych, który służy pacjentom w terapii.

            Na Gali Neuron 2023 Centrum Rehabilitacji SM na zaproszenie Zarządu SM Spółka z o. o. wzięła udział również Pani Justyna Laska Wiceprzewodnicząca Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położonych w Koszalinie, która wręczyła list gratulacyjny z upominkami dla Pani Jolanty Sikorskiej pielęgniarki z Centrum Rehabilitacji SM z okazji jubileuszu 45 lat pracy w tak pięknym i odpowiedzialnym zawodzie, jakim jest pielęgniarstwo, który często staje się życiową misją pomagania innym nie tylko w chorobie.

            Natomiast Krajową Izbę Fizjoterapeutów na uroczystości reprezentował i zaszczycił swoją obecnością dr Tomasz Dybek Prezes Krajowej Rady Fizjoterapeutów (KRF), który wręczył fizjoterapeutom z ośrodka w Bornem Sulinowie – Pani Małgorzacie Witta oraz Panu Mirosławowi Emert, jako pierwszym w Polsce, odznaki Za długoletnią pracę fizjoterapeuty. Specjalne wyróżnienie Krajowej Rady Fizjoterapeutów jest przyznawane, od tego roku, fizjoterapeutom, którzy przepracowali w zawodzie minimum 30 lat oraz odznaczają się nieskazitelnym charakterem, a w szczególności przestrzegają zasad etyki zawodowej fizjoterapeutów.

            Podczas uroczystej gali został również wręczony, przez dr Tomasza Dybka Prezesa KRF, akt powołania do Interdyscyplinarnej Rady Ekspertów Krajowej Rady Fizjoterapeutów dla dr Renaty Rautszko Dyrektor medycznej SM Spółka z o. o. w zakresie neurologii, a w szczególności stwardnienia rozsianego. Jest to ogromne wyróżnienie na skalę krajową dla Centrum Rehabilitacji SM z Bornego Sulinowa.

          Ten wieczór był pełen wrażeń. Pozytywne emocje udzieliły się wszystkim uczestnikom gali.  Zaskoczony i wzruszony był także Pan Piotr Misztak Prezesz Zarządu SM Spółka       z o. o. który otrzymał niespodziankę od wszystkich pracowników Centrum Rehabilitacji SM – kolaż zdjęć pełny wspomnień z ostatnich 4 lat  wspólnych działań oraz jednogłośnie przyznany dla Pana Piotra Misztaka tytuł The Best Boss Ever Centrum Rehabilitacji SM w Bornem Sulinowie z życzeniami dalszej współpracy o dcałego personelu.

            Warto podkreślić, że w zarządzaniu podmiotem leczniczym takim jak Centrum Rehabilitacji SM docenianie i motywowanie pracowników wyłącznie poprzez narzędzia finansowe nie zawsze przynosi oczekiwane efekty.  W uzyskaniu odpowiedniej satysfakcji zawodowej wśród pracowników ochrony zdrowia ważne są także takie czynniki jak dobra atmosfera w pracy, możliwość rozwijania własnych umiejętności, zdobywanie nowej wiedzy i doświadczenia oraz samorealizacja. Również możliwość współpracy m.in. z takimi instytucjami jak Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych czy też Krajowa Izba Fizjoterapeutów wzmacnia zawodową motywację wewnętrzną. Uczucie spełnienia i docenienia jest niezwykle ważnym elementem w tym procesie. Nagrodzeni pracownicy oraz osoby wyróżnione statuetką Neuron 2023 Centrum Rehabilitacji SM będą jeszcze nie raz wspominać ten uroczysty wieczór pełen wrażeń, pozytywnych emocji i łez wzruszenia, który pozostanie w ich pamięci na długie lata. Doceniony personel za ciężką wieloletnią pracę na rzecz ochrony zdrowia staje się też wzorem do naśladowania dla innych oraz motorem do rozwoju i dalszej ciężkiej pracy, jakże bardzo ważnej w podmiotach leczniczych.

Gala Neuron 2023 Centrum Rehabilitacji SM