Przejdź do głównej treści
Facebook Instagram Youtube BIP BIP
Wysoki kontrast Kontrast A+ Duża czcionka Czcionka

Terapia dźwiękami mis tybetańskich


Pacjenci Centrum Rehabilitacji uczestniczą w cyklicznych  zajęciach z muzykoterapia w nowej konwencji. Terapeutka Magda Gadomska zaprasza wszystkich uczestników turnusu rehabilitacyjnego na  "kąpieli" w dźwiękach mis tybetańskich. 

Dźwięki mis i gongów oraz innych instrumentów akustycznych podczas sesji działa na organizm człowieka wielopłaszcyznowo. Tajemnica tkwi w częstotliwościach składowych wielotonu, których uderzenia tworzy delikatne relasującą całe ciało wibracje. Dzwięki te są w pełni słyszalne, a nasz organizm potrafi odtworzyć ten dżwięk wewnątrz ciała, które rozluźnia się i odpręża. Masaż dźwiękami poprawia samopoczucie, osoba wprowadzona w ten sposób w relaks bierze bezwiednie głęboki oddech przeponowy, często usmiecha się do siebie i po prostu zasypia, rozluźnia całe ciało, wyłącza myślenie, zatrzymuje natłok myśli.


Badania naukowe wykazały pozytywny wpływ dźwięku mis tybetańskich na organizm ludzki, a w szczególności na osoby cierpiące na choroby neurologiczne.
Między innymi terapia ta likwiduje wszelkie napięcia, zmniejsza poziom stresu, zwiększa motywację do życia, relaksuje, odpręża ciało i umysł, niweluje problemy z koncentracją, oddechem, zmaganiem się z ciągłym zmęczeniem, bezsennością, redukuje lęk. Wrażenia po zajęciach są nie do opisania. Pozytywny wpływ dźwięku mis odczuwalny jest już w trakcie zajęć. 


Zapraszamy do fotorelacji z terapii dźwiękami mis tybetańskich w Centrum Rehabilitacji SM w Bornem Sulinowie.

Pakiet NFZ
Pakiet rehabiltacyjny w SM refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia
Więcej informacji
Pakiet NFZ
Pakiet rehabiltacyjny ogólnoustrojowy refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia
Więcej informacji
Pakiet komercyjny
Pakiet rehabilitacji komercyjnej
Więcej informacji
Pakiet NFZ
Zabiegi ambulatoryjne na NFZ i komercyjne
Więcej informacji