Przejdź do głównej treści
Facebook Instagram BIP BIP
Wysoki kontrast Kontrast A+ Duża czcionka Czcionka
Centrum Rehabilitacji SM
Jak w domu...
  • wtorek, 13 września 2022

Konferencja naukowa 10-11 września 2022 Gdańsk

W miniony weekend 10-11.09 odbyła się w Gdańsku konferencja naukowa, zorganizowana przez fundację StwardnienieRozsiane.Info. Serdecznie dziękujemy Pani Monice Łada Prezes fundacji StwardnienieRozsiane.Info za zaproszenie Centrum Rehabilitacji SM w Bornem Sulinowo do aktywnego uczestnictwa w tym wydarzeniu jako ośrodek ekspercki w prowadzeniu kompleksowej rehabilitacji dla osób chorych na stwardnienie rozsiane.

Dwudniowe spotkanie było skierowane głównie do chorych na SM oraz do personelu medycznego, która na co dzień zajmuje się terapią stwardnienia rozsianego. Konferencję rozpoczął Pan Prof. dr hab. med. Bartosz Karaszewski Ordynator Kliniki Neurologii Dorosłych Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku i Kierownika Katedry Neurologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, który wraz z swoim zespołem pracuje nad lekiem, którego zadaniem jest naprawa uszkodzonych neuronów w przebiegu stwardnienia rozsianego. Bardzo ciekawy wykład zaprezentował również dr hab. med. Tomasz Smiatacz Kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych Wydziału Lekarskiego Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie chorób zakaźnych, który przedstawił zagadnienie dotyczące Borelioza z Lyme jako problem nie tylko medyczny.

Pan Piotr Misztal Prezes Centrum Rehabilitacji SM został zaproszony do eksperckiego panelu dyskusyjnego zatytułowanego „Co każdy pacjent z SM z chce wiedzieć, a boi się zapytać?”. Razem z Panią Dominiką Czarnota-Szałkowską Sekretarzem Generalnym Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego, lek. med. Wielottą Żukowicz i lek. med. Markiem Hałasem neurologami z Kliniki Neurologii Dorosłych Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku odpowiadał na pytania uczestników. Tematyka panelu dotyczyła programów lekowych, występowania i hospitalizacji pacjentów z rzutami choroby, usprawniania systemu fizjoterapii oraz stereotypów w stwardnieniu rozsianym. Tocząca się dynamicznie dyskusja w ramach panelu zakończyła się bardzo ciekawymi wnioskami.

Prezentacja naszego specjalistycznego programu rehabilitacji osób chorych na stwardnienie rozsiane, który przedstawiła dr Renata Rautszko wzbudziła bardzo duże zainteresowanie wśród uczestników konferencji. Po prelekcji chorzy na SM w ramach konsultacji z dr Renatą zadawali wiele pytań dotyczących rehabilitacji prowadzonej w naszym ośrodku.

 Przy okazji konferencji Centrum Rehabilitacji SM podjęło rozmowy o nawiązaniu współpracy z zespołem fizjoterapeutów oraz psychologiem z Kliniki Neurologii Dorosłych Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.

 

Foto: StwardnienieRozisane.Info

Foto: Centrum Rehabilitacji SM

Konferencja naukowa 10-11 września 2022 Gdańsk

Galeria zdjęć