Przejdź do głównej treści
Facebook Instagram Youtube BIP BIP
Wysoki kontrast Kontrast A+ Duża czcionka Czcionka
  • sobota, 30 marca 2024

Warsztaty Wielkanocne w Centrum Rehabilitacji SM w Bornem Sulinowie

????W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny ????????????????????????odbyły się warsztaty wielkanocne dla pacjentów Centrum Rehabilitacji SM, które przygotował nasz personel ☺️????????????????????????????????????????????????????????????

???? Święta Wielkanocne już co raz bliżej, już za tydzień ???? W ramach warsztatów pacjenci wykonali własnoręcznie papierowe ozdobne jajka, które zawiesiliśmy na bukietach brzozowych gałązek. Powstaly przepiękne wiosenne kompozycje ????

???? Dodatkowo pacjenci wspólnie wykonali dwie długie girlandy wielkanocne utworzone z wielokolorowych króliczków ???????????????? Oczywiście, każdy z uczestników warsztatów mógł wykonać daną ozdobę dla siebie i zabrać na pamiątkę do domu ☺️

???? Jak pewnie się domyślacie warsztaty wielkanocne nie mogły odbyć się bez świątecznych wypieków ???????????? Pacjenci wspólnie z personelem upiekli cztery babki wielkanocne, które zostały pięknie przyozdobione ???? Po zakończonych warsztatach każdy z chęcią skosztował smakowitych ciast popijając je popołudniową kawą ????

???? Poprzez warsztaty świąteczne łączymy przyjemne z pożytecznym i prowadzimy tetapię. Pacjenci wykonując pracę plastyczne ćwiczą między innymi ruchy precyzyjne dłoni oraz koordynację oko-ręka. Natomiast w czasie zajęć kulinarnych każdy z uczestników ma możliwość trenowania czynności takich jak krojenie, mieszanie, tarcie, ugniatanie, przelewanie czy też przesypywanie ????‍????????‍????

 

Warsztaty Wielkanocne w Centrum Rehabilitacji SM w Bornem Sulinowie