Przejdź do głównej treści
Facebook Instagram BIP BIP
Wysoki kontrast Kontrast A+ Duża czcionka Czcionka
Strona w trakcie budowy
Centrum Rehabilitacji SM
Jak w domu...
Centrum Rehabilitacji SM

Aktualności


  • wtorek, 21 września 2021

Turnus rehabilitacyjny wrzesień 2021

Kolejny turnus rehabilitacyjny wrzesień 2021 już za nami. Bardzo miło wspominamy ten wspólnie spędzony czas. Centrum Rehabilitacji SM w Bornem Sulinowie nie zwalnia tempa. Wczoraj pełni zapału rozpoczęliśmy nowy turnus z nowymi pacjentami i nowymi wyzwaniami :)


  • wtorek, 31 sierpnia 2021

Taniec integracyjno-terapeutyczny w Centrum Rehabilitacji SM

Taniec integracyjno - terapeutyczny to jedna z propozycji terapii popołudniowych w Centrum Rehabilitacji SM w Bornem Sulinowie. Wczoraj nasi pacjenci razem z naszą instruktorką tańca integracyjnego Anną Kozieł zapoznawali się z podstawowymi krokami i w rytm muzyki wykonywali wspólnie układy taneczne. Taniec dostosowany do możliwości funkcjonalnych każdego uczestnika turnusu rehabilitacyjnego jest idealną formą terapii, która oddziałuje na wiele sfer człowieka - na strefę psychiczną, społeczną, motoryczną, estetyczną, emocjonalną, poznawczą, motywacyjną a przede wszystkim pozwala na uwolnienie emocji i odprężenie. Zapraszamy do Centrum Rehabilitacji SM w Bornem Sulinowie


  • środa, 25 sierpnia 2021

EEG Biofeedback w Centrum Rehabilitacji SM w Bornem Sulinowie

Wczoraj zaczęliśmy nowy turnus. Nowością, która się pojawiła w naszym ośrodku dla naszych pacjentów jest EEG Biofeedback. Specjalistką w dziedzinie EEG Biofeedback jest nasza terapeutka Ania, która będzie prowadzić dla Was tę terapię. EEG Biofeedback jest to forma neurorehabilitacji, łączącą w sobie elementy psycho- i neurofizjoterapii. Przy użyciu zestawu komputerowego z dwoma monitorami, jest obrazowana i modulowana czynność bioelektryczna mózgu. Wykorzystuje się tutaj sprzężenie zwrotne między stanem psychicznym, a czynnością neurofizjologiczną mózgu osoby biorącej udział w ćwiczeniach mózgu. EEG Biofeedback wykorzystuje zjawisko "neuroplastyczności" mózgu. Terapia ta oddziałuje pozytywnie na funkcje poznawcze, poprawia pamięć, koncentrację, uwagę, usprawnia procesy umysłowe oraz przyczynia się do odprężenia redukując zmęczenie. Zapraszamy do Centrum Rehabilitacji SM w Bornem Sulinowie.


  • poniedziałek, 16 sierpnia 2021

Wspólne grillowanie w Centrum Rehabilitacji SM

Turnus rehabilitacyjny sierpień 2021 również korzysta z przepięknej letniej pogody. Nie ma to jak wspólne grillowanie w tak pięknych okolicznościach przyrody. Nasz wszechstronnie uzdolniony personel przygotował przepyszną grillowaną kaszankę, kiszkę ziemniaczaną, kiełbaskę, karkówkę, grillowane warzywa. Dodatkowo była również zupa - krem z warzyw oraz dwa rodzaje sałatek. Dla osób z dieta wegańską również zostały przygotowane specjalne dania z grilla. A do picia była domowej roboty orzeźwiająca lemoniada. Biesiadowanie, przy dźwiękach gitary na której grał i śpiewał nasz pacjent Grzegorz, nie miało końca. Zapraszamy do fotorelacji z naszego wielkiego grillowania.


Pakiet NFZ
Pakiet rehabiltacyjny w SM refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia
Więcej informacji
Pakiet NFZ
Pakiet rehabiltacyjny ogólnoustrojowy refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia
Więcej informacji
Pakiet komercyjny
Pakiet rehabilitacji komercyjnej
Więcej informacji
Pakiet NFZ
Zabiegi ambulatoryjne na NFZ i komercyjne
Więcej informacji

Stwardnienie rozsiane

Stwardnienie rozsiane

Etiologia stwardnienia rozsianego

Etiologia stwardnienia rozsianego

Klasyfikacja stwardnienia rozsianego

Klasyfikacja stwardnienia rozsianego

Kryteria rozpoznania stwardnienia rozsianego

Kryteria rozpoznania stwardnienia rozsianego

Objawy stwardnienia rozsianego

Objawy stwardnienia rozsianego

Rehabilitacja w stwardnieniu rozsianym

Rehabilitacja w stwardnieniu rozsianym